Otevřít menu
ubytování Valachy

Ve Velkých Karlovicích a nejbližším okolí najdete řadu restaurací. Vybrat si můžete ze stylově zařízených restaurací specializujících se na tradiční valašské pokrmy až po luxusní restaurace, kde si necháte připravit špičkovými kuchaři degustační menu na vysoké úrovni.

Mezi místní tradiční jídla, která doporučujeme vyzkoušet, patří zejména valašská kyselica, střapačky se zelím, frgály a dále jídla s jehněčím masem, pohankou, povidly….

Všechny uvedené restaurace jsme sami navštívili a doporučujeme zde jen ty námi prověřené.

RESTAURACE VE VELKÝCH KARLOVICÍCH

Pod Pralesem – stylová valašská restaurace v údolí Léskové s vlastním minipivovarem, ze kterého můžete pivo ochutnat na čepu nebo si jej odnést domů. Najdete zde prostornou venkovní terasu a v interiéru oddělený dětský koutek.

Hospoda Kyčerka – prostorná a stylová valašská restaurace v blízkosti ski areálu SYNOT Kyčerka/Bike parku Kyčerka v údolí Pluskovce ve Velkých Karlovicích. Místní vynikající kuchyně Vás nikdy nezklame a po dobrém jídle se můžete projít kolem originálního dřevěného betlému a kaple sv. Huberta.

Bistro Razula – u úpatí sjezdovky Razula se nachází v létě i v zimě příjemná restaurace s několika jídly v nabídce. Můžete si zde koupit čerstvě upečený valašský frgál i s sebou.

Restaurace Grandhotel Tatra – unikátní moderní restaurace, kde vaří špičkoví kuchaři z lokálních surovin. Doporučujeme rezervaci místa předem.

Restaurace Vyhlídka – hotel Lanterna – moderní restaurace v rámci hotelu Lanterna v údolí Léskové. Vaří zde špičkoví kuchaři a nabízí kvalitní gastronomii v zajímavých kombinacích. Doporučujeme rezervaci místa předem.

Valašská hospůdka – hotel Horal – stylová valašská restaurace je součástí komplexu hotelu Horal a nabízí vynikající krajové i jiné speciality

Restaurace - horský hotel Čarták – nad Velkými Karlovicemi na hřebeni Soláň najdete útulnou menší restauraci s tradičními místními pokrmy a výbornými borůvkovými knedlíky – doporučujeme ochutnat

Pepicentrum – pro místní kraj méně tradiční restaurace, ale příjemná s nabídkou dobrých jídel a pizzy

Pod Javorem – jednoduchá restaurace, kde se dobře najíte ve stylu domácí kuchyně. Často ubytovávají děti během lyžařského výcviku nebo školy v přírodě, tak ani v restauraci není vždy snadné se během vydávání obědů posadit.

RESTAURACE V OKOLÍ VELKÝCH KARLOVIC

Raťkovský šenk – při výletě po cyklostezce Bečva se můžete v Karolínce zastavit v této příjemné restauraci s výbornou místní kuchyní. Nabídnou vám mimo jiné i čerstvé pstruhy.

Restaurace Kohútka – po lyžování ve skicentru Kohútka nebo během výletu na kolech doporučujeme vyhledat restauraci Kohútka. Mezi jejich největší speciality se řadí vynikající borůvkové knedlíky s tvarohem.

Horský hotel Portáš – běžkaři i cyklisté jsou zde vítáni při cestě na trase Kasárne-Portáš. Restaurace nabízí vynikající domácí kuchyni a zejména pivo po absolvované trase z Velkých Karlovic a hřebenovce Kasárne-Portáš na horském kole zde chutná skvěle.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím